• 45 Sok.No:3/B Sasalı-İZMİR

  • Bize Ulaşın : 0 538 258 38 62

Çelik Karkas Yapılar

Yapının hafif olması, çeliğin yüksek elastisite modülü deprem etkilerini azaltmaktadır. Yapı depreme karşı son derece emniyetlidir.

İhtiyaç duyulan her açıklık ve yükseklikte yapı inşa edilmesi mümkündür.

Bütün birleşimler bulonlu olduğundan ihtiyaç duyulduğunda, yapı sökülerek başka bir yere nakledilebilir.

Fabrika ortamında üretim, imalat kalitesinin en üst düzeyde olmasını sağlamaktadır.

Sıcak daldırma galvaniz kaplamalı prefabrik çelik karkas yapılar; Gebze’de kurulu tesislerimizde imal edilmektedir. Çelik yapı çerçeve olarak dizayn edilmiştir. Kiriş ve kolonlar, soğuk çekilmiş M profil veya yapma profillerden, çatı aşıkları ve cephe kuşakları sürekli kiriş olarak çalışan soğuk çekilmiş M profillerden imal edilmektedir. TS 648 standartlarına uygun olarak ve fabrika ortamında imal edilen çelik yapı elemanları, tüm kaynak ve bulon deliklerinin açılma işlemleri bitirildikten sonra TS 914′ e uygun olarak sıcak daldırma galvaniz kaplanmaktadır. Yapı sahasında montaj, herhangi bir kesme ve kaynak işlemi olmaksızın yapı elemanlarının bulonlarla birleştirilmesi sureti ile yapılmaktadır.

Sıcak daldırma galvaniz kaplama, yapıyı korozyona karşı ömürboyu korumaktadır. Boyaya ihtiyaç yoktur. Üretim ve montaj süresi hızlıdır.

Soğuk çekilmiş M profillerinin kullanılması dolayısı ile yapının hafif olması, prefabrik betonarme yapılara ve standart profiller ile yapılan çelik yapılara nazaran yapı temellerinde önemli ölçüde ekonomi sağlamaktadır.

Yapının hafif olması, çeliğin yüksek elastisite modülü deprem etkilerini azaltmaktadır.

Yapı depreme karşı son derece emniyetlidir. İhtiyaç duyulan her açıklık ve yükseklikte yapı inşa edilmesi mümkündür.

Bütün birleşimler bulonlu olduğundan ihtiyaç duyulduğunda, yapı sökülerek başka bir yere nakledilebilir. Fabrika ortamında üretim imalat kalitesinin en üst düzeyde olmasını sağlamaktadır.